![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4162153
*
nr 416 2153
Spegel
rokokostil, höjd: 75
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 17:06:17
1
100 kr
31/5 03:00:26
2
150 kr
4/6 19:17:02
3
400 kr
5/6 12:44:38
2
250 kr
5/6 12:45:14
2
350 kr
5/6 12:45:35
2
450 kr
5/6 14:53:34
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 416 2153
Spegel
rokokostil, höjd: 75
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 17:06:17 | 1 | 100 kr |
31/5 03:00:26 | 2 | 150 kr |
4/6 19:17:02 | 3 | 400 kr |
5/6 12:44:38 | 2 | 250 kr |
5/6 12:45:14 | 2 | 350 kr |
5/6 12:45:35 | 2 | 450 kr |
5/6 14:53:34 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53